Versnel het proces rondom het aanvragen van subsidie. Vind hier jouw isolatie meldcode!
Zakelijk bestellen? Profiteer van de voordelen! Meld je aan als premium klant

JACKODUR® Filterdoek WA is een speciaal ontwikkeld doek voor het isoleren van omkeerdaken. Een omkeerdak is een dakconstructie bij een plat dak, waarbij de dakisolatie bovenop het warmtemembraan is aangebracht. De isolatie is dus in feite de bovenste laag van het dak. Normale daken zijn voorzien van een dakbeschot, welke zich bovenop de isolatie bevindt. Deze dampopen folie moet als laatste bovenop de isolatielaag bevestigd worden. Het doek heeft als speciale eigenschappen dat het waterdicht, waterafvoerend en dampdoorlatend is. Zo heeft neerslag geen kans om zich op het platte dak te verzamelen en de isolatielaag te beschadigen. Dit verbetert de thermische eigenschappen van het isolatiemateriaal. Dit filterdoek is de beschermlaag van je isolatie bij een omkeerdak.
| Merk | Jackon |
|---|---|
| Type | Waterafvoerend filterdoek |
| Toepassingsgebied | Omkeerdak (plat dak) |
| Waterdichtheid | Volledig waterdicht |
| Kleur | Paars |
| Materiaal | Polypropyleen |
| W Klasse | W1 |
| SD Waarde | 0,04 m |
| Rek bij breuk - Breedte | 66% |
| Rek bij breuk - Lengte | 59% |
| Treksterkte - Breedte | 132 N / 5 cm |
| Treksterkte - Lengte | 189 N / 5 cm |
Versnel het proces rondom het aanvragen van subsidie. Vind hier jouw isolatie meldcode!
Drie veelgebruikte materialen voor vloeren en platte daken. Wanneer kies je voor welk product?
Hier vind je antwoorden op de meest gestelde vragen over dit product. We hebben de belangrijkste onderwerpen alvast voor je op een rij gezet zodat je snel verder kunt.
Kun je het antwoord op jouw vraag niet vinden? Neem dan gerust contact op met een van onze experts we helpen je graag verder!
Een omkeerdak is een ingewikkeld begrip in de bouwwereld. Het JACKODUR® Filterdoek WA dient te worden toegepast bij omkeerdaken. Vandaar dat we hier even kort uitleggen wat een omkeerdak inhoudt.
Een omgekeerd dak is een manier van isoleren, waarbij de isolatielaag bovenop de dakdichting bevindt. Bij conventionele daken wordt de isolatielaag onder de dakdichting opgebouwd. Deze techniek van isoleren zul je alleen terugvinden bij platte daken. Platte daken met grind, tegels of begroeiing zijn vaak omkeerdaken. Daarnaast is het ook nog mogelijk om een omkeerdak te combineren met gangbare dakisolatie. Deze vorm van dubbele isolatie noemen ze een duodak of een plusdak (de afbeelding hieronder toont geen duodak/plusdak). Hieronder zie je de opbouw van zo'n omkeerdak met de verschillende toepassingen (grind, begroeiing en betonplaat/tegels). Zoals je ziet wordt het filterdoek bovenop de XPS elementen geplaatst en onder de grindlaag of tegels geplaatst. Alleen zo bescherm je de isolatie tegen weer en wind.
