1. Kies bestrating die past bij de toepassing
Het is van belang dat je een bestratingsproduct kiest dat geschikt is voor de gewenste toepassing. Producten zonder afstandhouders, vellingranden, facetten of een anderszins splintervrij afgewerkte kop, evenals alle siertegels, banenverbanden en alle producten dunner dan 6 centimeter, zijn niet geschikt voor gebruik op opritten. Ook mogen deze op geen enkele wijze worden toegepast waar het gebruik anders is dan voetverkeer. Dit omdat zwaardere belasting dan voetverkeer kan zorgen dat er scherven en/of stukken van het product kunnen springen.
2. Rekening houden verlies door breuk en zagen
In vrijwel elk tuinontwerp of bij iedere vorm van een tuin of oprit dien je bij de bestelling van bestratingsproducten rekening te houden met zogenaamd “zaagverlies” en eventuele uitval door breuk of beschadiging tijdens transport en verwerking. Om te voorkomen dat je moet nabestellen, met alle extra kosten en risico op kleur- en structuurverschillen van dien, adviseren wij, afhankelijk van het legpatroon en de legsituatie, om 6 tot 12% meer te bestellen dan de opgemeten m². Overleg dit altijd vooraf met de stratenmaker of hovenier.
3. Controle bij aflevering
Ondanks de hoge kwaliteitseisen die wij aan onze producten stellen, dien je de materialen bij aflevering, en dus vóór verwerking, zorgvuldig te controleren op:
- juistheid;
- schade en/of breuk;
- structuur- en kleurverschillen;
- corresponderende productiedata bij levering van meerdere pakketten van hetzelfde product.
Houd er rekening mee dat bestratingsproducten kleine maatverschillen, structuurverschillen, droogscheuren en kleine onvolkomenheden mogen hebben. Eventuele gebreken dien je binnen 24 uur na levering kenbaar te maken. Wanneer je de geleverde materialen verwerkt zonder voorafgaande controle op bovengenoemde punten, betekent dit automatisch dat je de goederen zonder enig voorbehoud accepteert.