Het leggen vereist enige kennis. Daarom helpen wij jou graag met onze tips en adviezen!
Zakelijk bestellen? Profiteer van de voordelen! Meld je aan als premium klant

De Koramic Datura Ventilatiepan voorkomt wegwaaiende dakpannen tijdens storm en houtrot onder het dak, twee vliegen in één klap dus. Een ventilatiepan heeft een klein rooster waardoor iets lucht onder de pannen kan komen. Bij een hevige storm worden de pannen niet van het dak afgewaaid, maar afgezogen. Door een ventilatiepan te gebruiken wordt de druk onder het dak verminderd, waardoor de kans groter wordt om het dak intact te houden. Daarnaast is een pannendak nooit hermetisch afgesloten, waardoor er altijd vocht onder de pannen zal komen. Dit vocht zal echter wel zijn weg naar buiten moeten kunnen vinden, wat natuurlijk kan via de ventilatiepan. Hierdoor wordt houtrot onder het pannendak voorkomen.
| Merk | Wienerberger Koramic |
|---|---|
| Serie | Datura |
| Dekkende breedte | 211 mm |
| Latafstand | 270 - 307 mm |
| Minimale dakhelling | 25˚ |
| Fabrikant | Wienerberger |
| Type | Ventilatiepan |
| Materiaal | Keramisch |
| Gewicht | Gemiddeld 3,211 kg per dakpan |
| Garantie | 30 jaar |
| Herroepingsrecht | Uitgesloten i.v.m. speciale productie (maatwerk) |
Het leggen vereist enige kennis. Daarom helpen wij jou graag met onze tips en adviezen!
Voorkom lekkages en energiekosten: lees nu wanneer je dakpannen moet vervangen!
Beton, keramisch, hol, vlak, gesmoord en meer: welke past bij jouw project? Wij leggen het uit!
Hier vind je antwoorden op de meest gestelde vragen over dit product. We hebben de belangrijkste onderwerpen alvast voor je op een rij gezet zodat je snel verder kunt.
Kun je het antwoord op jouw vraag niet vinden? Neem dan gerust contact op met een van onze experts we helpen je graag verder!
